Kireçle Başlayan Yolculuk

San Deco’nun temelleri, kurucusu Ziya Odabaş’ın vizyoner perspektifi ve cesaretiyle 1965 yılında atıldı. Şirketin kuruluş dönemi, endüstriyel kireç üretimine odaklanarak şekillendi. Yenilikçi yaklaşımı ve adaptasyon yeteneği sayesinde odak noktası genişleten şirketin faaliyet alanı, zaman içinde toz boya üretimine evrildi. San Deco’nun teknolojik ve sektörel gelişmelere hızla uyum sağlayabildiğini de gösteren bu dönüşümün ardından, su bazlı likit boya üretimi ile daha çağdaş ve çeşitliliği yüksek ürün portföyüne ulaşıldı.

Dış Pazarlara ve Dekoratif Efekt Boyalara Yöneliş

1990’lı yıllara gelindiğinde küresel pazarlara ulaşma hedefi doğrultusunda ihracat birimi kuruldu ve San Deco yeni bir vizyonla daha ileri hedeflere yöneldi. Ürün portföyünde yaptığı stratejik revizyonla dekoratif efekt boya ve sıva üretimine başlayan San Deco, “Eşsiz Boya, Eşsiz Mekan” fikrinin altını çok güçlü şekilde doldurdu. San Deco, her biri farklı estetik çözümler sunan efekt boya ürünleri ve uygulamalarıyla pazarın mevcut rekabet alanı içinde ayrışan ve öne çıkan bir konuma geçti.

Bu yenilenmenin en önemli itici gücü, ailenin ikinci kuşak temsilcilerinin şirkete katılması oldu. San Deco’da yeni bir vizyonla dünya çapında tanınırlık ve markalaşma sürecine başladı. Bu vizyoner hedefe dönük adımlar kuruluşun daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlarken, beraberinde bir dizi iyileşme süreci getirdi.

Sürdürülebilir İnovasyon: Mimari Boya ve Çevre Dostu Çözümler

San Deco markasının güçlenmesi ve ‘mimari boya’ konseptiyle boya sanayi ile mimarlık dünyasına tasarım odaklı inovatif fikirler sunması, bu yeni dönemde başladı.

Kuruluş, “Ortak Gelecek” anlayışı temelinde ileri teknoloji entegrasyonuyla insanı ve çevreyi merkeze alan bir büyüme ve üretim sürecine yöneldi; bu anlayışla sektördeki ulusal ve uluslararası çevre ve üretim standartları benimsedi.

Entegre Yönetim Sistemi olarak ISO 9001:2015 Kalite, ISO 14001:2015 Çevre, ISO 45001:2018 İş Sağlığı ve Güvenliği standartlarına uygun bir yapıda faaliyet gösteren San Deco, ISO 27001:2017 sistemi ile etkinliğini sürekli iyileştirmektedir.

Çevre dostu boya ve sıva üretimiyle yaşam alanları için sağlıklı ve güvenli çözümler sunan San Deco, yeni tesis ve Ar-Ge yatırımlarıyla oluşturduğu niş alandaki katma değerli ürünleriyle, alanında sektörün öncü markası oldu.

Küresel Bir Başarı Hikâyesi: San Deco’nun Yolculuğu ve Sektör Liderliği

San Deco yıllar süren kararlı ve istikrarlı çalışmaların ödülü olarak, Türkiye’de efekt boya alanında lider, dünyada sektörün öncü markalarından biri konumundadır.

Türkiye genelindeki ‘konsept’ bayiliklerle kapsamlı bir hizmet ağı sunan San Deco, küresel ölçekte başta Amerika, İngiltere, Japonya, Fransa ve Almanya olmak üzere 50’den fazla ülkede bayilik ve distribütörlük yapılanmalarıyla geniş bir küresel varlığa sahiptir. Bu başarı, San Deco’nun ulusal ve uluslararası düzeyde tanınırlığı ve müşteri memnuniyeti sağlama konusundaki etkileyici performansının bir yansımasıdır.

Küresel Genişleme: Amerika ve İngiltere’de Stratejik Yatırımlar ve Büyüme Adımları

San Deco, 2021 yılında önemli yatırım alanlarından Amerika’da açtığı depo ve showroom ile kıta genelinde bayiliklerle büyümeye devam ederken; 2023’de İngiltere’de açtığı depo ile bölgede daha etkin faaliyet gösterebilme hedefine dönük ilk adımı attı.

San Deco’nun uluslararası liderlik yolunda çıktığı bu yolculuk, köklerinden aldığı ilhamın gücüyle emin adımlarla sürüyor.

San Deco Tasarım Akademisi: Renk ve Dokular ile Mekânın Ruhuna Yaratıcı Bir Yolculuk

San Deco Tasarım Akademisi, 2017 yılında dekoratif efekt boyaların sınırsız dünyasını tanıtmak ve yetkin uygulamacılar yetiştirmek amacıyla kuruldu. Eğitim ve tasarım konseptini buluşturan San Deco Tasarım Akademisi, sektöre efekt boya alanında donanımlı ve kaliteli bir eğitim platformu kazandırmada önemli bir kilometre taşı oldu.

Akademi’de, renklerin ve dokuların yanı sıra mekândaki ışığın etkileyici dünyasına odaklanan eğitim programlar ile tasarım becerileri güçlendiriliyor ve yaratıcı uygulamalara ilham kaynağı olacak pratikler aktarılıyor.

Yenilikçi tasarım anlayışıyla donanmış sektör profesyonellerinin yetişmesine katkıda bulunan Tasarım Akademisi, San Deco’nun tasarım odaklı sektörel vizyonunu yansıtmada önemli bir rol üstleniyor.