BOSAD Sürdürülebilirlik Çalışma Grubu Çevrim İçi Toplandı

Boya Sanayicileri Derneği (BOSAD) Sürdürülebilirlik Çalışma Grubu, boya sektörün sürdürülebilirlik üzerine hazırladığı rapor ve üretici kuruluşların bu alandaki yol haritasını değerlendirmek üzere bir araya geldi.

BOSAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Çalışma Grubu Başkanı Gülperi Odabaş başkanlığında çevrim içi olarak gerçekleştirilen BOSAD Sürdürülebilirlik Çalışma Grubu toplantısında, orta ve uzun vadede boya sektörünün bu alanda yürütebileceği çalışmalar değerlendirildi.

Toplantıda Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri, AB Yeşil Mutabakatı’na uyum, Sınırda Karbon Düzenlemesi Mekanizması vb. insan ve çevre odaklı süreçler ele alınırken, sanayinin güvenliği ve dönüşümü temelinde sürdürülebilirlik konusu da gündeme getirildi.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin yol açtığı ağır yıkımla yeniden gündeme gelen deprem gerçeğinin sanayi alanlarını da tehdit ettiğine dikkat çekilen toplantıda, sanayide ve üretimde sürdürülebilirliğinin ülkenin ekonomik varlığı açısından hayati önemde olduğu ve bu yöndeki tedbirlerin hızla uygulamaya konulması gerektiği vurgulandı.