Türkiye’nin dört bir köşesinde Cumhuriyet’in 100. yılı çeşitli etkinliklerle kutlanırken, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO) özel bir konserlerle Ankaralılarla buluşuyor.

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO) 100. Yıl coşkusunu, tamamı Türk bestecilerinin eserlerinden oluşan bir seçkiyle kutluyor. Ankara Devlet Çoksesli Korosu, TRT Ankara Radyosu Çoksesli Korosu ile farklı bölgelerden amatör koroların katılımıyla 900 kişi ile gerçekleşecek görkemli konserde, CSO Daimi şefi Cemi’i Can Deliorman yönetiminde eşsiz bir müzik ziyafeti sunulacak.

“Cumhuriyetimizin 100. Yılı” teması ile tasarlanan performansta, Ankara Devlet Çoksesli Korosu, TRT Ankara Radyosu Çoksesli Korosu ile amatör korolar, CSO Daimi şefi Cemi’i Can Deliorman yönetiminde bir araya geliyor.

27 Ekim akşamı CSO Ankara Ada’da görkemli bir sahne performansına hazırlanan Orkestra, tamamı Türk bestecilerinin eserlerinden ve coşkulu marşlardan oluşacak bir program sunacak.

Konserde, Cemal Reşit Rey’inbestesi olan 10.Yıl Marşı, Muammer Sun’un  İzmir’in Dağlarında, Faik Canselen’in İleri Marşı, Musa Süreyya’nın Vatan Marşı gibi hafızalarda yer edinmiş eserlerin yanı sıra İlker Kömürcü’nün 100.Yıl Marşı gibi pek çok eser seslendirilecek.