Duvarlara Rustik Dokunuşlar

Pek çoğumuz şehir hayatının keşmekeşinden sürekli şikayet ediyoruz ve huzuru, özümüze ve doğal olana dönüşü arzuluyoruz.

Dekorasyonda Doğal Olana Geri Dönüş

Son zamanlarda bu arayışla yeniden moda olan bir dekorasyon trendinden bahsedeceğiz size: rustik dekorasyon. Ham malzemeler, doğal pamuklu ve keten dokulu döşemelikler, masif hatta cilasız ahşabın büyüsü, el yapımı ürünler, bazen eski zamanlardan izler taşıyan karo ve çini yer döşemeleri… Bütün bu detaylarıyla rustik stilde bir ev ya da ofis dekorasyonu fazlasıyla maliyetli olabilir. Peki ya en temel ve basit dokunuşla duvarlarınızda bu etkiyi yaratabileceğinizi söylesek?

Rustik tarzın biraz eskilerden, 1950lerin country tarzı evlerden ilham aldığından bahsettik. Bunun yanında günümüzün modern dekorasyon unsurlarının kullanıldığı, eklektik bir stil olduğunu da söyleyebiliriz.

Şimdi, hayatımızın pek çok alanında doğallığa olan özlemimiz, mekansal farklılıklar yaratma sürecinde yeni bir arayışa yönlendiriyor bizi.

Rustik dekorasyonun en önemli özelliği doğal ve ham malzemeler ve dokunuşlar demiştik. Buna uygun olarak  ev boya dekorasyonu renk skalasında tercih edilen tonlar natürel, pastel ve koyu renklerin, toprak tonları ve bej- krem renkleri ile harmanlandığı örnekler olarak karşımıza çıkıyor. Duvarlarda biraz eskimiş, geçmişten gelen ve çarpıcı bir etki için çeşitli efekt aparatlarını kullanarak dilediğimiz görsel dokuları yaratmak şimdi çok kolay.

Hayal Edilen Etki ve Yaşanmışlık Hissi

San Deco’nun akrilik emülsiyon esaslı ve doğal kireç ve mineral katkılı Obiante, pürüzlü doğal taş duvar görünümlü etki yaratmak için Travertino, antik görünüm elde etmek için son kat boya ile birlikte kullanılan dekoratif sıva Nostalgie Base. Duvarlarınızda hayal ettiğiniz etkiyi yaratmak ve içinizdeki sanatçıyı ortaya çıkartarak, evinizde yaşanmışlık hissini yansıtmak için ihtiyacınız olan geniş renk ve doku skalasına sahip San Deco ürünlerinden sadece bir kaçı.

Doğal taş, mineral ve traverten dokusunun hissedileceği duvarlarda, aplik ve lambaderlerle sağlanan aydınlatmanın yansımalarıyla derin efektler yaratabilirsiniz.

İsterseniz bütün bi mekanda, ya da sadece tek bir duvarda farklılaşıp, vurgu yapabilirsiniz. Kullanacağınız efekt aparatları ile iki farklı rengi birbiriyle harmanlayarak içinizdeki sanatçıyı ortaya çıkarabilirsiniz. Sadece yatak odası, oturma odası ya da ofislerde değil, mutfaklar ve ıslak hacimlerde kullanılabilen San Deco ürünleriyle banyo duvarlarınızda derin bir etki yaratır, ahşap banyo mobilyalarıyla olan elegan bir görüntü elde edebilirsiniz.

Yaşam alanlarında hem estetik hem de malzeme açısından doğaya olan merak ve özlemimiz gün geçtikçe artıyor. Eskinin süregelen birikimi ve antik etkisini, bir parça da olsa deneyimlemek için duvarlarınızda cesur dokunuşlara siz de yer verebilirsiniz.