Efekt Boyalar ile Yaşam Alanlarınıza Yenilik Getirin!

Efekt Boyalar ile Yaşam Alanlarınıza Yenilik Getirin!

Eskiden bir yapının içine girdiğimizde dört duvarın tek tip görünmesi çok olağan bir durumdu. Ancak artık efekt boya uygulaması sayesinde mekana estetik bir görünüm vermek daha yaygın bir hale gelmiştir.

Evin farklı odalarında, otellerde, restaurantlarda, cafelerde, hastanelerde ve aklınıza gelebilecek diğer tüm binalarda artık efekt boyalar oldukça yaygın bir şekilde kullanılıyor. Efekt boyaların temel amacı, uygulandığı mekana modern, yenilikçi ve estetik bir görüntü katarak ortamı daha da zenginleştirmektir.

Efekt boya nedir ve nasıl yapılır gibi efekt boya ile ilgili merak edilen tüm soruların cevaplarını bulabileceğiniz efekt boya rehberi tadında bir yazıyı daha önce sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise efekt boya çeşitleri nelerdir, efekt boyalar neden sıkça tercih edilmektedir, yaşam alanlarınızı daha estetik ve çekici hale nasıl getirebilirsiniz, bu konuların üzerinden geçeceğiz.

Efekt boya fiyatları ise çok merak edilen bir başka konudur. Sandeco’nun efekt boya fiyatlarını görmek için online mağazamızı ziyaret ederek ürün bazında detaylı bilgiye erişebilirsiniz. Daha genel olarak bahsetmek gerekirse efektli duvar boyaları diğer boyalara kıyasla daha uzun ömürlü boyalardır. Sıradan boyalara göre fiyatı biraz daha fazla gelse bile uzun vadede aslında daha karlı bir yatırımdır.

Efekt Boyalar Nerelerde Kullanılır?

İç mekan efekt boyalar; evlerin farklı odalarında, hotellerde, cafelerde, restaurantlarda, eğitim kurumlarında, mağazalarda ve ofislerde sıklıkla tercih edilmektedir. Efekt boyalar dış mekanlarda da oldukça yaygın olarak kullanılmakta ve binaya dışarıdan dikkat çekmektedir. Her efektli duvar boyasının kendine özgü bir havası vardır ve kullanıldığı mekanın atmosferini değiştirir. Burada önemli olan sizin hangi eşyalar ile nasıl dekore etmek istediğinizdir. Örneğin, loft görünümlü iç mekanlarda beton efektli boyalar daha sık tercih edilirken çocuk odalarının bir bölümünde kara tahta boyası kullanılabilmektedir. Efektli duvar boyalarıyla yapılabileceklerin bir sınırı yoktur. Dilerseniz bir odanın tek bir duvarında kullanarak o duvara dikkat çekebilirsiniz. Ayrıca, tek bir duvarda belirli bir köşede de kullanabilirsiniz. Örneğin çalışma odasında, diğer yüzeyler farklı renkle veya farklı bir boyayla boyanırken, çalışma masanızın olduğu köşede farklı bir efekt boya kullanarak o bölgeye vurguyu arttırabilirsiniz. Odanın ve çalışma ortamının enerjisini çok kısa sürede değiştirdiğini göreceksiniz.

Hangi Efekt Boya Çeşitleri Tercih Edilebilir?

Dekoratif loft binalarda boya veya İtalyan boya da dediğimiz efekt boyalar çok çeşitlidir. İç ve dış mekanlarda ambiyansı değiştirmek ve daha modern göstermek için tercih edilmektedir.

Efekt boyaların estetik bir görünüme sahip olması efekt boya uygulamasının zor olduğunu düşündürebilmektedir. Halbuki bu boyalar yapısı gereği efektli bir görünüme sahiptir. Uygulanan yüzeyin temiz olması ve boyanın eşit dağıtılması gibi birkaç püf noktaya özen göstererek herkes duvarlarını efekt boyalarla taçlandırabilir.

Beğendiğiniz ve satın almak istediğiniz ürünün teknik detaylarını muhakkak okuyunuz. Hangi uygulama aletleriyle uygulanabileceği, ne kadar miktar suyla karıştırılması gerektiği, tek kat mı yoksa iki kat mı kullanılması gerektiği gibi önemli bilgilere ürün bilgisinden ulaşabilirsiniz. loft Aşağıda farklı efekt boya çeşitlerinin kullanım örneklerini görebilirsiniz:

sandeco art-efekt boya-kumlu boya-5.jpg
Atracto-efekt boya-metal efektli boya.jpg
decopia-efekt boya-simli boya-4.jpg
Arista-efekt boya-sedef boya-1.jpg
Decostucco-efekt boya-mermer efektli boya-4.jpg
Beton Deco-efekt boya-beton efektli boya-2.jpg
Chalkboard-fonksiyonel boya-kara tahta boyası-3.jpg

Efekt boyalarla yaşam alanlarınızı kolayca modern bir görüntüye kavuşturabilirsiniz. Yukarıda derlediğimiz örnekler üzerinden dekoratif boyalarla ilgili merak ettiğiniz ama yazımızda bulamadığınız bir konu olursa, size her zaman yardımcı olabiliriz. Dilerseniz iletişim formumuzu doldurarak veya çalışma günlerinde 0850 888 5656 numarasını tuşlayarak bize ulaşabilirsiniz.