Dünyaca ünlü Türk piyanist ve besteci Fazıl Say, yeni yılda Amerika turuna çıkıyor. Turuna Florida’nın Naples ve Miami şehirlerinde vereceği konserlerle başlayacak olan sanatçı, Houston, Dallas ve New York’ın ardından, Kanada’da  Toronto ve Montreal’da eşsiz yorumuyla sanatseverlerle buluşacak.

Sanatçı turun açılışını Florida’nın Naples şehrinde Naples Filarmoni Orkestrası’nda görkemli bir konser ile yapacak. Say, eyaletteki ikinci durağı olan Miami’de ise Manuel Artime Theater’da sanatseverlere bir araya gelecek.

Turunu Houston Üniversitesi Cullen Performance Hall ile Southern Methodist Üniversitesi McFarlin Auditorium’unda vereceği konserler ile sürdürecek olan sanatçı, ABD’deki sahne performansını New York  Carnegie Hall’da tamamlayacak.

Ardından Kanada’da sanatseverlerle buluşacak olan Fazıl Say, 19 Ocak’ta Toronto’da Koerner Hall’da, 21 Ocak’ta ise Centre Pierre-Péladeau’da sahne alacak.  

Eşsiz yorumuyla Beethoven’dan Liszt’e, Debussy’dan Wagner’e pek çok ölümsüz eseri yorumlayacak olan sanatçı, “Kara Toprak” ile “Yürüyen Köşk”ün de aralarında yer aldığı kendi bestelerini de sanatseverlerle paylaşacak.

Fazıl Say, ABD turunun ardından nisan sonuna dek Birleşik Arap Emirlikleri,  Azerbaycan, İtalya, Hollanda, Almanya, Fransa, Çek Cumhuriyeti ve Avusturya’da vereceği bir dizi konserle, eşsiz eserleri dünyanın dört bir yanındaki hayranları için yorumlayacak.