Dünyada eşi benzeri olmayan bir kurtuluş mücadelesiyle kazanılan toprakların aydınlık geleceğini, “Efendiler, yarın cumhuriyeti ilan edeceğiz!” diyerek müjdeliyordu Gazi Mustafa Kemal…

O gece İsmet Paşa’yla 1921 Anayasası’nın bazı maddelerini değiştiren kanun tasarısını hazırladı. “Türkiye Devleti’nin hükümet şekli cumhuriyettir” hükmünün yer aldığı tasarı gecenin sabahında TBMM’de kabul edilirken, o büyük haykırış Ankara’dan yükselip Türkiye’de yankılanıyordu:

YAŞASIN CUMHURİYET!

Ulu Önderimiz Atatürk’ün en büyük eseri olan Cumhuriyet 100. yılına ulaştı.

Türk ulusunun bir asır, her koşulda ve her daim bedel ödeyerek sıkı sıkıya bağlı kaldığı Cumhuriyet, bulunduğumuz ateş çemberi coğrafyanın ortasında “Yurtta Barış, Dünyada Barış” fikriyle halen aydınlık yüzünü koruyor. Şahit olduğumuz yıkımlar, Cumhuriyet’in en değerli varlığımız olduğunu bize her dönemde tekrar hatırlatıyor.

Türkiye Cumhuriyeti’nin bugünkü kuşakları olan bizler ülkemizin gelişme ve kalkınma mücadelesini inançla sürdürürken, daha güzel bir geleceğe yürüme idealimizi diri tutuyoruz. Kültürden sanata, edebiyattan spora, sanayiden teknolojiye, “az zamanda çok ve büyük işler başarmış” bir ulus olarak, bugün ve daima bilimin ışığında, Atamızın yolunda yeni bir yüzyıla yürüyoruz.  

Her rengiyle güzel bu eşsiz Cumhuriyet, bize özgür, bağımsız, çağdaş ve refah dolu bir gelecek vaadini haykırmaya, hatırlatmaya devam ediyor.

Gelecek vizyonuyla çağları aşan bir dehanın, 100 yaşına basan emanetine tutkuyla bağlıyız.

CUMHURİYETİMİZİN 100. YILI KUTLU OLSUN!

SAN DECO BOYA