Müge Boz’un Evi San Deco Renkleriyle Yenilendi

İç Mimar Duygun Türen Hangün’ün tarafından tasarlanan Müge Boz ve Caner Erdeniz çiftinin evi, San Deco’nun efekt doku ve renkleriyle sakin ve keyifli yeni bir yaşam alanına dönüştü.

Oyuncu Müge Boz’un İç Mimar Hangün’ün tarafından titiz bir planlama süreciyle tasarlanan evi, tüm detaylar dikkate alınarak sanatçının beklentilerine uygun olarak yeniden kurgulandı.

Çiftin kızlarının yaşam alanlarında özel düzenlemelerin yapıldığı tasarım sürecinde, bebeklikten çocukluğa geçiş sürecinin ihtiyaçları estetik ve işlevselliğin buluştuğu bir yaklaşımla ele alındı.

San Deco’nun birbirinden şık dokuları ve renkleri arasından seçim yapan Boz, kendi tarzını yaşam alanına en iyi şekilde yansıtacak tercihlerde bulundu. San Deco’nun A+ sertifikalı ve ISO 16000 İç hava Kalitesi Standardı ile uyumlu çevre dostu efekt boyalarının kullanıldığı mekanlarda, yumuşak pastel renk ve dokular tercih edildi; alanlar aydınlık ve ferahlık sağlayan bir renk yelpazesi içinde yenilendi.

Evin önceki tasarımından daha dingin bir atmosfere kavuşturulan mekânların yenilenme hikâyesine aşağıdaki linklerden ulaşılabiliyor. 

https://www.youtube.com/@artMekan

https://www.instagram.com/p/CrlFcNPOu3k/