Mutfakları Baştan Yaratacak Tavsiyeler!
MUTFAĞINIZA CANLILIK KATACAK ÜÇ ÖNERİMİZ VAR!

Evlerimizde en keyifli anların yaşandığı mekânlardan biri şüphesiz mutfaklarımızdır.

Fırında pişen kek, ocakta demlenmeye bırakılan çay, buzdolabı üzerinde bizlere göz kırpan renkli magnetler, mutfağı tarif eden unsurlardan sadece birkaçı.

Peki ya mutfak duvarlarımız? Alışılagelmiş düz beyaz boyalı duvarlar, pek farkına varmasak da mekânların dinamizmini azaltabiliyor. Oysa geniş bir yelpazede sınırsız doku ve desen sunan dekoratif efekt boyalarla, duvarlara bambaşka bir boyut kazandırmak hiç de zor değil.

Dekoratif efekt boyalarla ve fonksiyonel ürünlerle mutfaklarınıza canlılık katabileceğiniz üç pratik seçeneği sizler için derledik.

3d-rendering-white-minimal-kitch
Mermer Efekti İle Görkemli Mekânlar

Açık tonda renklerle tasarlanan iç mekânlar, gerçek büyüklüğünden daha geniş ve ferah bir görünüme sahip olur. Özellikle küçük mutfakları dekore ederken, alanda ferahlık yaratmak amacıyla açık tonlar daha çok tercih edilir. Bu nedenle açık renkteki mermer tezgâhlar ve duvarlar, düşük metrekareli alanlar için eskimeyen tercihler arasında yerini korumaya devam ediyor.

Uygulamanın fiziki yüküyle uğraşmak istemeyenler ise, mermer dokusunu daha pratik ve uygun bütçelerle sağladıkları mermer efektli dekoratif boyaları tercih ediyor. Duvarlarında görmek istedikleri dokuyu mermer efektli boya kullanarak oluşturanlar, mutfaklarına benzersiz desenler ile bambaşka bir boyut kazandırıyor. Mermer efektli boyalar, birbirinden farklı seçenekleriyle herkesin tarzını uygun bir renk vadediyor. Mermer efektli boya renklerini keşfetmek ve satın almak için tıklayınız!

shutterstock_635740043 (1)
Kara Tahta Boyasıyla Mutfaklarda Özgün Dekorlar  

Kara Tahta boyaları (chalkboarddekoratif görüntüsü ve fonksiyonelliğiyle  sadece çocuk odalarında değil mutfaklarda da çokça tercih edilen boyalar arasında yer alıyor. Konut dışı alanlar olan kafe ve restoranlarda da karşılaştığımız ve dekorasyon unsuru olmasının yanında üzerine yazma imkânı da sunan Kara Tahta boyası,  mutfak duvarlarında fonksiyon kazandıran keyifli alanlar sunuyor.

Not alma, desenle dekoratif figürler oluşturma, alışveriş listesini yazma gibi tercih ve beklentilere dönük farklı kullanım imkânına sahip olan Kara Tahta boyaları, mutfaklara bambaşka bir sıcaklık getiriyor.

(Kara Tahta boyasıyla ilgili daha fazla bilgi için tıklayınız!)

shutterstock_708497602 (1)
Efekt Boyalarla Göz Alıcı Mutfaklar

Mutfak aksesuarları atıl bir alana canlılık katan kurtarıcı birer yardımcı,  küçük bir dokunuşla adeta özgün bir dekor tasarımı yapılmış hissi veren çok sevilen dekor figürleridir. Mekanda şık bir atmosfer yaratan mutfak aksesuarlarını duvarlara katacağınız dinamizmle öne çıkarabilir; tüm mutfak tasarımınızı efekt boyaların geniş renk ve desen yelpazesiyle daha da canlandırabilirsiniz.

Efekt boya dünyasında duvarları boş bir tablo olarak düşünüp, yaratıcılığınızı özgürce dışa vurabilirsiniz. Renklerle oynayabilir ya da tablolardan faydalanabilirsiniz. Aynı zamanda duvarlarınız ile mutfak dolaplarınızdaki rengin uyumunu yakalayabilir veya zıt renklerin uyumunu da elde edebilirsiniz.

Özgürlük sunan, yaratıcılığı ortaya çıkaran dekoratif efekt boyalar, duvarlarınızda estetik ve şık bir görüntü yaratmanız için size sınırsız seçenekler sunuyor. Uygulandığı mekanı adeta baştan yaratan dekoratif efekt boyalar arasında tarzınıza uygun bir seçenek mutlaka bulacaksınız. Daha fazlası için Tıklayınız!