San Deco Efekt Boyalar Mermer Dokusunu ve Desenlerini Duvarlarınıza Taşıyor

Yapılarda hem geleneksel hem de evrensel olarak, doğal taşların kullanımı asırlardır alışageldiğimiz ve hatta kanıksadığımız bir durum. Kamusal ve yarı-kamusal mekanlarda kullanım sıklığı çok daha yüksek olmakla birlikte, sade ve tek tip ürünleri görmeye aşina olsak da  iş, yaşam alanlarımıza ve ofislerimize geldiğinde biraz daha şık ve özellikli ürünleri tercih etmeye meyilliyiz.

Yapı malzemelerinde teknolojinin getirdiği yenilikler sayesinde de firmaların ürün gamları oldukça genişlemiş vaziyette. Yine de mümkün olduğunca özelleştirilebilir ve eşi benzerine sık rastlanmayacak ürünleri aramaya devam ediyoruz. Granit; kireçtaşı, traverten ve mermer kullanımına denk yoğunlukta kullanılan, yaygın yapı malzemeleri arasında. Çoğunlukla ıslak hacimlerde kullandığımız mermer ise yüzey kayganlığı sayesinde su itme gücünü ön plana çıkartarak, hem hijyenik açıdan hem de yalıtım açısından avantajlı bir ürün. Evlerimizde ıslak hacimlerde yer edinse de, ofisler ve kamusal alanlarda da yoğun insan sirkülasyonunun olduğu ortak mekânlarda zemin kaplama malzemesi olarak kullanılarak, yine yüzey özelliklerinden kaynaklanan temizlik kolaylığını sağlıyor. Üstelik oldukça dayanıklı ve zamanla oluşabilecek aşınmalara karşı da yüksek direnç gösteren bir malzeme.

Mermerin kaplama malzemesi olarak kullanımında öncelikli tercih edilme sebebi bu saydığımız özellikleri olsa da, hemen sonrasında her zamanki görsel ihtiyacımız olan estetik geliyor. Farklı renklerde ve ebatlarda üretilen mermer, kullanım alanına göre boyutlandırılıyor; duvar ve zemin kaplamalarında ihtiyaca göre belirleniyor. Piyasada var olan ürünler arasında istediğimize en uygun düşeni seçerek, ancak ciddi ve özenli bir işçilik sonucunda en iyi sonucu elde edebiliyoruz.

Mermerin estetik anlamda en dikkat çekici yönü ve doğallığını sergileyen duruşu işte, o düzensiz dalgalı – hareli görünümü. Sadece bu görünüme sahip olmak için bağlayıcılığı yüksek yapıştırıcı malzemelerle, derz görüntüsünü de ortaya çıkartan parçalı mermerlerin duvarlarımızda yer alması için, mevcut duvar yüzeyinin düzgün ve açısız olması da elzem görünüyor.

Oysa bazı otel girişlerinde, karşılama masalarının arkasında gördüğümüz şık ve parlak duvarları evlerimize taşımamız artık imkansız değil.Mermer desenini mermer görünümlü boyalarla da elde edebilmek mümkün. San Deco’nun dekoratif boya ürünlerinden efekt boya grubu içerisinde yer alan akrilik emülsiyon esaslı Decostucco, çeşitli türde kuvars kalker ve pigment içeren, macun kıvamında, mala veya spatula ile dokusu ve formu verilen, parlak bir iç cephe dekoratif kaplama malzemesi. Uygulandığı yüzeye mermer efekti veren Decostucco, su bazlı olup yüksek parlaklığından dolayı renklerin dinamizm ve ışıltı kazandığı bir yapıya sahip.

Doğa dostu Decostucco ile hayalinizdeki  mermer desenlerini duvarlarınıza taşıyabilir, Flake gurubundaki Galaxy ve Cometa ürünlerinin sedefli yapısıyla da  parlak yansımaları istediğiniz duvarda görebilirsiniz. Elbette özel efekt aparatları ve farklı renkler ile yaratabileceğiniz kontrastı unutmayın. Sadece size ait olacak benzersiz ve özgün bir duvar, adeta sizin imzalı tablonuz haline gelebilir.

Özellikle ıslak hacimlerde tercih etmenizi önerdiğimiz Sandecoshield ise, su yalıtımının yanı sıra UV ışınlarına karşı da koruma sağlıyor. Duvar boyanızın ömrünü uzatacak, şeffaf bir ürün olarak geliştirilen Sandecoshield sadece iç mekânlarda değil, açık ve yarı-açık alanlarda da kullanılabilir. Mesela balkon ya da bahçe duvarlarınızda kullanarak, sıra dışı tasarımlara imza atabilirsiniz.

Banyo ya da mutfak duvarlarınızda kullanacağınız duvar kaplama karolarının, duvar ölçünüze uygun şekilde düzenlenmesi ve bitiş noktalarındaki ortaya çıkan asimetri sorununu da ortadan kaldırmak için, dilediğiniz doğal taş görünümünü San Deco kataloğundan seçeceğiniz efekt boya ve aparatlar sayesinde oluşturur, parlak, su iticiliği yüksek ve hijyen sağlayan Sandecoshield sayesinde de yüksek koruma sağlarsınız. Yaşam alanlarınızın istediğiniz kısmında özgür duvarlar tasarlamak işte bu kadar kolay!

The most striking and natural look of marble in terms of aesthetics is that irregular wavy – moiré appearance. It is also essential that the existing wall surface be smooth and angular, so that the marble pieces, which also reveal the joint appearance, with high binding adhesive materials to have this appearance, take place on our walls. However, it is not impossible for us to carry the elegant and bright walls that we see behind the welcoming tables in some hotel entrances to our homes.