Dekoratif efekt boyaların uygulanma tekniklerinin ayrıntılı şekilde öğretildiği San Deco Tasarım Akademisi, efekt boya uzmanı ünlü master usta Sherdecor’un katılımıyla Masterclass eğitimlerine başladı.

Dünya genelindeki binlerce takipçisini, efekt boya uygulamaları hakkında bilgilendiren ve keyifli deneyimler sunan Sherdecor’un katıldığı eğitim programıyla, farklı ülkelerden mimarlar, tasarımcılar, ustalar ve efekt boya konusunda uzmanlaşmış katılımcılar, bu özgün uygulama alanının tekniklerini ayrıntılarıyla öğreniyor.

Efekt boyaların yaşam alanlarını güzelleştirme ve kişilerin kendi tarzlarını yansıtma arayışlarına yanıt veren en önemli uygulama ürünlerinden biri haline geldiğini vurgulayan Sherdecor, bu niş alanın profesyonel uygulamacılar açısından da önemli fırsatlar barındırdığını söyledi.

Efekt boyaların doğru ve sağlıklı bir şekilde uygulanması halinde sınırsız yaratıcılık vadettiğine işaret eden Sherdecor, efekt boyaların son yıllarda başka mimarlar ve tasarımcılar olmak üzere tüm profesyonellerin dünya genelinde en çok ilgi gösterdiği yüzey ürünlerinin başında geldiğini belirtti.

Masterclass eğitimleriyle uzmanlar, dekoratif efekt boyaların uygulama tekniklerini en ince ayrıntısına kadar öğrenme ve tasarımda yaratıcı desenler ve dokular oluşturarak farklı bakış açıları geliştirme imkânı buldu.