Sherdecor İstanbul’da

Dekoratif efekt boyaların uygulanma tekniklerinin ayrıntılı şekilde öğretildiği San Deco Tasarım Akademisi, alanında dünyaca ünlü master usta Sherdecor’u ağırladı. Sherdecor adıyla  tanınan ve sosyal medyada dünya genelinde binlerce takipçisiyle efekt boya uygulama tekniklerinde özgün bir alan yaratan master usta Sherzod Rakhimov, İstanbul’da verdiği eğitimi Masterclass adı altında gerçekleştirdi.

Farklı ülkelerden mimarlar, tasarımcılar, ustalar ve efekt boya konusunda uzmanlaşmış katılımcıların yer aldığı Masterclass’ta, master usta Sherdecor dekoratif efekt boyalarla yaşam alanlarını canlandırmanın renkli ve eğlenceli yollarını anlattı.

Dünya genelindeki efekt boya uygulamalarını değerlendiren Sherdecor şunları söyledi: “Efekt boyalar başta evler olmak üzere tüm yaşam alanlarını güzelleştirmek ve kişisel tarzını yansıtmak isteyenler için en etkileyici seçeneklerden biri halini alıyor. Efekt boyalar doğru ve sağlıklı bir şekilde uygulandığında, sınırsız bir yaratıcılık imkânı sunuyor ve boyalarla adeta birer sanat eseri ortaya çıkıyor. Son dönemde dünya genelinde hayata geçirilen uygulamalarda en çok ilgi gören ürünlerden olan Venedik sıvası Decostucco, yarattığı mermer görünümlü yüzey dokusuyla dünya dekorasyon trendlerinin gözdesi haline geldi. Başka mimarlar ve tasarımcılar olmak üzere efekt boya uzmanları, Decostucco’nun sınırsız seçeneklerle mekânlara bambaşka bir ruh katıyor.“

Masterclass eğitimi boyunca katılımcılar ile yakından ilgilenen master usta Sherdecor’un yanı sıra San Deco’nun efekt boya ustaları, dekoratif efekt boyaların uygulama tekniklerini en ince ayrıntısına kadar anlatarak, yaratıcı desenler ve dokular oluşturmaya ve farklı bakış açıları geliştirmeye dair yaklaşımlarını da aktardılar.

Yorucu ve bir o kadar da eğitici geçen masterclass eğitiminin sonunda katılımcılara master usta Sherdecor tarafından katılım sertifikası verildi.