Bodrum Türk Filmleri Haftası (BOTH) “Sinemanın Yeri Ayrı, Sinemada Yerin Ayrı” sloganı ile 11. kez perdelerini açıyor. Ünlü sanatçıların katılımıyla açılışı Bodrum Kalesi’ndeki yapılacak olan etkinlikte,  suyun karşı yakasındaki Kos Adasında da gösterim yapılacak.  

Bodrum Sinema ve Kültür Derneği tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı, Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Bodrum Belediyesi’nin desteğiyle düzenlenen 11. BOTH, son dönemin iddialı filmleriyle sinemaseverlerle buluşuyor.  

“Sinemanın yeri ayrı, sinemada yerin ayrı” sloganıyla düzenlenen etkinliğe katılan davetliler son dönemin filmlerinin yanı sıra, gelecek sezonun film tanıtımlarını yönetmenlerin ve oyuncuların sunumuyla izleme şansı bulacak.

Bodrum Kalesi’nde düzenlenecek olan açılış ve ödül töreninin ardından konser, stand up ve dans gösterileriyle sürecek olan haftada, suyun karşı yakasındaki Kos Adası’nda da film gösterimi yapılacak.

29 Eylül- 5 Ekim tarihleri arasındaki gösterimler, Oasis Cinemarine, Dibeklihan, Mumcular, Bodrum Golf Club, Kos Orfeas, Bodrum Kale ile Primetime Tekne’de gerçekleştirilecek.