Tarihin Derinlerinde Suyun Yankıları

1600 yıllık Şerefiye Sarnıcı’nda suyun rehberliğinde işitsel ve görsel bir deneyim sunan Soundala Therapy: Suyun Yankıları, haziranda Gong Bath (Gong Banyosu) temasıyla devam ediyor. Görenleri adeta büyüleyen sarnıç, Türkiye’de bir ilk olan 360° projection mapping sistemi ile tarihi, sanat ve teknolojiyle buluşturuyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB) Kültür A.Ş’ye bağlı Şerefiye Sarnıcı, mekânın ruhuna uygun müzik terapileri ile ziyaretçilerini ağırlıyor. Dünyada 360 derece projection mapping sisteminin entegre edildiği en eski yapı olan sarnıç, Night Shift etkinlikleri ile müziğin ve meditasyonun dahil olduğu deneyimler yaşatıyor.  

Ses şifasıyla meditasyon fikri üzerinden suyun rehberliğinde işitsel ve görsel bir deneyim sunan ‘Soundala Therapy: Suyun Yankıları’ etkinliği, ses şifası pratisyeni ve somatik deneyimleme uygulayıcısı Rida Kıraşı ile müzisyen Can Dedeoğlu eşliğinde yürütülüyor.

Tarihin derinliklerinde, suyun sesini dinlemeye hazır olun!

Etkinlik sırasında katılımcılar, titreşimlerinin de sürece dahil olabileceği bir daire şeklinde gözleri kapalı oturur pozisyonda konumlanıyor. Etkinlik boyunca başta gonglar olmak üzere Himalaya kaseleri, flütler, kristal kaseler, ocean drum, aqua drum, çanlar, davullar ve diğer ses şifası ve meditasyonu enstrümanları ile 3 boyutlu ses küresi oluşturuluyor. Şerefiye Sarnıcı’nın muazzam akustiği altında adeta kendi iç sularında gezinmeye, dinlemeye ve dinlenmeye bir davet yapılıyor. Yaklaşık 40 dakika süren etkinlik, sessizlik ve mapping gösterimiyle tamamlanıyor.