TEMMUZ 2020 BASIN BÜLTENİ

San Deco Stencil Serisi ile İzler Bırakacak …

İnsanoğlu yaşadığı her dönemde, dünya üzerinde kendinden izler bırakmıştır. Bu kimi zaman bir bahçe, sonraki nesillere de kalan meyve bahçeleri, çok daha eski zamanlarda duvar resimleri, günümüzde tasarım binalar gibi farklı formlarda süregelmiştir. Tasarımın ve kişiselleştirilmiş formların ön plana çıktığı günümüzde, tasarım duvarlara ilgi her geçen gün artıyor.

Değerli tasarımcı Alev Pilevne de San Deco markası için, Zen Bahçelerinden Fas Avlularına, Doğa Motiflerinden Hindistan’a uzanan 4 farklı konseptte yepyeni bir stencil koleksiyonu hazırladı. İster bütün bir duvarda, isterseniz tekil bir detay olarak kullanabileceğiniz stencil tasarımı ile, mekanlarınızda kendi izlerinizi ve kendi hikayenizin parçasını bulacaksınız.

Doğa Motifleri

Günümüzde yeşile hasret kalmadığımız hiçbir an yok, Doğa Motifleri serisi oluşturulurken, bazen bir yaprak figüründe, bazen gül, bazen de bir karanfil motifinde bu özlemimizi gidermeyi amaçladık. Her biri üç farklı boyda, 6 farklı desenden oluşan Doğa Motifleri ile siz de mekanlarınızda bir nebze de olsa doğanın izlerini taşıyabileceksiniz.

Fas Avluları

Fas, Tunus, Casablanca gibi şehirler mimarileri dolayısı ile de bizlere huzuru, maviyi, beyazı, dinginliği çağrıştırırlar, bu şehirlerde mimari asırlar öncesinden gelmiş, aynı şekilde de devam edecekmiş gibi hissettirir. Bu motifler ile Fas Avlularının huzurlu yapısını birleştirmeyi amaçladık.

Hindistan Damask

Damask desen, yüzyıllar boyu tasarımın vazgeçilmezi olmuştur, Tac Mahal’den günümüze uzanan büyülü aşk öyküsünde, duvarlardaki izlerde, Hint kınasının motiflerinde bu duyguları her an hissedersiniz.

Zen Bahçeleri

Tıpkı doğa motiflerinde olduğu gibi, Zen Bahçelerinde de yeşil ile birlikte huzuru buluruz, burada kendi içimize dönüş, huzur, her daim mekanlarda hissedilecektir.

Alev Pilevne hakkında

1964 yılında İstanbul’ da doğan Alev Pilevne, 1986 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Ana Sanat Dalı, Tiyatro Dekor ve Kostüm Bölümünden mezun oldu. Kısa bir süre özel sektörde çalışmasının ardından, aile mesleği olan mobilya sektörüne geçerek Sahne Mobilya ‘yı kurdu.

Yaptığı işi “Mekân Tasarlamak” olarak tanımlayan Alev Hanım, mobilya tasarımcısı ve üreticisi olarak bu sektörde devam etmekte ve San Deco için hazırladığı özel tasarım Stencil koleksiyonu ile tasarıma keyifli dokunuşlarını sürdürmektedir.

SAN DECO BOYA hakkında

Yüzde 100 yerli sermayeye sahip Türkiye’nin ilk efekt boya üreticisi San Deco, kimya sanayindeki faaliyetlerine 1965 yılında başladı. 90’lı yıllarda Ar-Ge ve üretimde dekoratif segmentte yer alan efekt boya üzerine yoğunlaşan San Deco, Kocaeli Dilovası ve Cezayir’de toplam 11 bin m² alana kurulu tesislerinde toplam 29 bin ton üretim kapasitesine ulaştı. Büyüme ve üretimde insan ve çevreyi merkeze olan San Deco, TSE ve A+ gibi ulusal ve uluslararası üst düzey standartları uyguladı.

Yarım asırlık tecrübesiyle efekt boya alanında uzmanlaşarak “Mimari Boya” konseptiyle yapı sektörü, boya sanayi ve mimarlık dünyasına tasarım odaklı inovatif fikirler sunan San Deco, benzersiz ürün yelpazesi, dört kıtada 40 ülkeye yayılan uluslararası pazar gücüyle, dekoratif boya sektörünün önde gelen markası oldu.

Efekt boyanın yanı sıra su bazlı iç ve dış cephe boyaları ile  fonksiyonel boya üretimi yapan San Deco, Türk boya sanayinin büyüme ve istihdamına katkı sunmak hedefiyle kurduğu San Deco Tasarım Akademisi’yle sektörel eğitim, nitelikli ustaların yetişmesi ve yenilikçi mimarların gelişimine destek için çalışıyor.

Bilgi için:

+90 216 575 56 56

https://www.sandeco.com.tr

https://www.instagram.com/sandecoofficial

https://www.facebook.com/SandecoOfficial