Travertenlerin Eşsiz Dokusu Yaşam Alanlarınızda

Doğanın tüm renkleri, formları, desen ve dokuları yaşam alanlarımızda farklı çizgi ve tonlarda kendine yer buluyor. Dünyanın eşsiz coğrafyalarından biri olan ve tortul kayaçlarıyla görsel bir şölen sunan Pamukkale travertenleri, efekt boya dünyasının özgün ürünlerinden Travertino ile yaşam alanlarına taşınıyor.

Sunduğu eşsiz renkler ve çizgilerle dekoratif yapı malzemelerine de ilham kaynağı olan doğa, hayatın zenginliğini ve çeşitliliğini yaşadığımız mekânlara taşımak için pek çok kaynak sunuyor. Efekt boyaların yaratıcı dünyasında kaynağını doğadan alan çevre dostu üretimler yapan San Deco, Pamukkale travertenlerinin tortul kayaç dokusundan esinlenerek Travertino’yu geliştirdi.  

Mimarinin tüm alanlarında; iç ve dış cephe uygulamalarında doğal taş görünümünden vazgeçmeyenler, traverten görünümüne sahip olan ve mineral taş dokusuyla tortul kayaçları çağrıştıran Travertino ile yaşam alanlarına zenginlik katıyor.

Konut projelerinden kültür-sanat merkezleri ve ticari alanlara pek çok uygulamada tercih edilen dekoratif iç cephe kaplaması Travertino, mineral bazlı doğal yapısıyla duvar, sıva, brüt beton ve ahşap yüzeylerde kullanım imkânı sunuyor.   

Binaların iç kısımlarında uygun astar üzerine uygulanan su bazlı çevre dostu ürün, geçirgenliğiyle de öne çıkıyor. Yüzeylerdeki buharı dışarı atarak mekânlara nefes aldıran Travertino, hafif parfüm kokusuyla eşsiz mekân duygusunu tamamlıyor.

Maharetli ellerin dokunuşuyla farklı efektler, yepyeni desen ve dokular vadeden Travertino, doğallığı ve estetiği birleştirerek yaşam alanlarına değer katıyor.