Yılın Trend Renklerini San Deco ile Yakalayın!

Yılın Trend Renklerini San Deco ile Yakalayın!

Zorlu geçen bir yıldan sonra, değişim hepimizin hayali. Pantone, bu değişimi hayatın farklı alanlarında yaşamak isteyenler için, alışılmışın dışına çıkarak 2021’de iki farklı rengi birden “yılın rengi” ilan etti: “Illuminating” ve “Ultimate Gray”. Pantone’ye göre 2021 ilkbahar/yaz sezonuda ayrıca  mercan ve pembenin en yumuşak tonlarından “Blush Beauty” ve “Pink Suede” de ön plana çıkacak. Pozitif ve ferahlatıcı etkileriyle yeni yıl için umut vadeden bu renkleri San Deco ile iç mekanlarınıza taşıyabilirsiniz…

Covid-19, yangınlar, depremler, doğal afetler derken 2020, tüm dünya ile birlikte ülkemiz için de oldukça zorlu geçti. Bu kadar yorucu bir yılın ardından tüm insanlığın ortak dileği ise pozitif yönelimli bir değişim… Dekorasyon dünyasında da yankı bulan bu değişim isteği, Pantone’un 2021 için belirlemiş olduğu yılın renk tonlarında ve 2021 ilkbahar/yaz sezonu trend renklerinde de kendini gösteriyor. Pantone, birbirlerini kombine ederek tamamlayacak olan “Illuminating” ve “Ultimate Gray” tonlarını yeni yılın renkleri olarak gösterirken, mercan ve pembenin en yumuşak tonlarından “Blush Beauty” ve “Pink Suede”i ise ilkbahar/yaz sezonu için öne çıkarıyor.

Tünelin Sonundaki Işık

Pantone’un önceki yıllardan farklı olarak 2021 yılı için iki farklı rengi belirlemiş olması ise tesadüf değil. Canlı sarı “Illuminating” ve orta doygunluktaki gri “Ultimate Gray” tonlarının birlikteliğinin arkasında umut vadeden bir metafor bulunuyor: “Tünelin sonundaki ışık!” Pantone yetkilileri tek bir rengin 2021’den beklentilerimizi temsil edemeyeceği vurgusuyla bu sene seçimlerini birbirlerini tamamlayıcı rollere sahip bu iki renkten yana kullanmış. Fırtına bulutlarını anımsatan koyu bir gri veya lüks iç mekanların vazgeçilmezi açık griden ziyade, nötr duruşuyla “Ultimate Gray” birçok kişi için bilgeliğin, zekanın ve yeniden inşa etmenin rengi. Bazıları için depresif olarak da kabul edilebilecek olan bu rengin yanına tamamlayıcı olarak gelen ise uçuk bir sarıdan öte, güneş ışığını ve gülümseyen bir yüzü anımsatan “Illuminating”.

Çiçek Demetinden Yansıyan Pastel Tonlar

Pantone’un 2021 ilkbahar/yaz sezonunda ön plana çıkacağını duyurduğu renk tonları ise doğanın mücevherleri olan çiçeklerle oluşturulmuş pastel tonlardaki bir demeti çağrıştırıyor. Sözün kısası, 2021 yılında tüm tasarım alanlarında olduğu gibi, iç mekanlarımızda da çiçekler açacak. Pembenin, yeşilin en naif ve yumuşak tonlarının kullanılacağı dekorasyonlarda ekru da sıklıkla karşılaşacağımız renklerden biri olacak.

Klasikten moderne birçok farklı stile uygun duruşu ile pembenin daha elegan bir versiyonu olan “Pink Suede”, Pantone’un 2021 ilkbahar/yaz sezonunun trend renklerinden biri olarak öne çıkıyor. Biraz turuncudan biraz pembeden ilham alan mercan tonu “Blush Beauty” ise yeni sezonda radikal bir değişimden yana olanların favorisi olacak. Canlı ve dinamik yapısıyla bulunduğu her mekana sıcaklık katan bu renk tonu, tek bir duvara uygulandığında ise iddialı ve çekici bir auraya bürünüyor.

Yılın Trend Renklerini San Deco ile Uygulayın…

Geleneksel düz duvarların yerine, ilham veren doku ve efektlere sahip, hayal gücünün sınırlarını zorlayan tasarım duvarların ön plana çıkacağı 2021 yılında, Pantone’un değişimi müjdeleyen yeni sezon renk tonlarını San Deco ürünleriyle yaşam alanlarına yansıtmak oldukça kolay. San Deco’nun su bazlı ve renklendirilebilir iç cephe boyaları, yeni yılda iç mekanlarda yapılacak tüm değişimler için ideal çözümler sunarken, kullanıcıların da 2021 renk trendlerine hızlı bir şekilde adapte olabilmelerini sağlayacak.